yazdiklariyla-yasayanlar-i-9789752468542-310120231748.jpeg

Yazdıklarıyla Yaşayanlar 1

  • 31.01.2023
  • 1 dakika
  • 382 Okunma
  • 0 Yorum

"Yazdıklarıyla yaşayanların o hep merak ettiğiniz hayatları!"

Arka kapak
Öldükten sonra tüm yazdıklarının yakılmasını isteyen Kafka, en büyük zaafı kumardan kaçıp Kumarbaz'ı yazan Dostoyevski, varlığına delil ararken elinde kalem bulan Camus, bir savaşın ortasında tüm coşkusuyla yurtsuz kalan Stefan Zweig ve daha birçok yazarın o bilmek istediğimiz hikâyeleri...

Yazdıklarıyla Yaşayanlar ruhunuza dokunan büyük yazarların eserleriyle iç içe geçmiş hayatlarını anlatıyor. Hasan Saraç, okuma serüveninde yazarlarla kurduğu dostluğa okurlarını da dahil ediyor.

Altını çizdiğiniz cümlelerin sahiplerini yakından tanımak, hikâyelerinin hikâyelerini dinlemek ve yazarların hayatlarına şahit olmak için Yazdıklarıyla Yaşayanlar doğru bir kitap.
 
 
Bu kitap neden önemli
Yazarların hayatlarını, onların yazdığı eserlerin doğasına uygun bir şekilde, edebi bir dille ele aldığı için farklı bir çalışma. Yazarların hayatlarını ele alırken kronolojik sıra eserler üzerinden ilerliyor ve hayatlarıyla eserleri ele alınan yazar için daha bütüncül bir hayat hikayesi çıkıyor ortaya. Bu noktada okura farklı bir bakış sunuyor. Dünya edebiyatındaki popüler yazarları ele aldığından genç okur kitlesi için bir başvuru niteliği taşıyor.

 

Daha fazla kitap için tıklayınız.