korsanlarin-seyir-defteri-set-4-kitap-9786050833126-230120231437.jpeg

Korsanların Seyir Defteri

  • 23.01.2023
  • 1 dakika
  • 287 Okunma
  • 0 Yorum

"Korsanlar yola çıkıyor! Bilgi Denizi'nde maceraya hazır mısın?" Önerilen Sınıflar: 3. ve 4. sınıflar Kitaplık: Çocuk Kitaplığı Sayfa: 112 sayfa

Arka kapak

Korsanlar Seyahat’in aklı bilgiye, gönlü maceraya aç mürettabatının ilk yolculuklarında ilginç bir yolcuları var; Herodot. Elinde gizemli bir kitapla dolaşan Herodot, kahramanlarımızı rotasından saptırıyor ve bambaşka bir evrene gitmelerine yol açıyor. Önlerinde aşmaları gereken bir Bilgi Okyanusu, tehlikelerle dolu Cehalet Denizi ve birbirinden değişik dört ada uzanıyor: İlkler Adası, Yüzen Ada, İcatlar ve Botanik Adası… Ateşin nasıl icat edildiğinden Leonarda Da Vinci’nin icatlarına, El Cezeri’nin saatlerinden Sekoya ağaçlarına kadar pek çok şeyi merak ediyorsan, korsanlarımızın macerasına sen de katıl, bu inanılmaz öykülere dahil ol!

 

Bu kitap neden önemli
Meraklı, bilgiye aç korsanlarımız size insanlık tarihinin ilk mucitlerini tanıtmaktan çevre bilinci kazandırmaya kadar en önemli konulara değiniyor. Üstelik bunu okuma sevgisi kazandırarak yapıyorlar! İlkler Adası: Adanın sakinleri insanlık tarihinin ilk mucitleri. Hiçbiri öyle meşhur tanınmış kişiler değiller ancak insanlığın bugünlere gelebilmesine büyük katkılar sağlamış, isimsiz mütevazı kahramanlar. Ateşi bulandan tekerleği bulana, sayıları bulandan yazıyı icat edene… Hepsi orada! Yüzen Ada: Geldik mi “Yüzen Ada”ya? Aslında biz ona gelmedik, o bize geldi… Şaka değil, bu ada yerinde durmuyor. Sürekli bir rotada ilerliyor ve 365 günde bir başlangıç noktasına geliyor. E ne de olsa Dünya yuvarlak değil mi? Galileo da sırf bu yüzden mi bu adada yaşıyor, yoksa bu adada yaşadığı için mi Dünya’nın yuvarlak olduğuna inanıyor, orasını kitabı okuduğumuzda anlayacağız. Ha Galileo’nun kapı komşusu da bizim Piri Reis... İcatlar Adası: “İcatlar Adası”na hoş geldiniz. “İcatlar Adası” sakinlerine ve icatlarına yakından bir göz atıyoruz. Günümüzdeki hangi teknolojiye öncülük ettiklerini ve bu yolda ne sıkıntılar yaşadıklarını anlamak ve dersler çıkarmak için büyük fırsat. Botanik Adası: “Botanik Adası”, kahramanlarımızın son durağı. Yolcularımız burada tabiatla ile karşılaşırlar. Aklınıza gelen her türden bitki bu adada. Konumuz tabii ki ÇEVRE BİLİNCİ.