hammit-korku-ormani---gizemli-gecit-serisi-9786050819656-230120231534.jpeg

Hammit Korku Ormanı - Gizemli Geçit Serisi

  • 23.01.2023
  • 1 dakika
  • 49 Okunma
  • 0 Yorum

"Ta ta ta taaaaaaaaaaa! İşte karşınızda fantastik dünyanın yeni kahramanı." Önerilen Sınıflar: 3. ve 4. sınıflar Kitaplık: Çocuk Kitaplığı Sayfa: 144 sayfa

Arka kapak
Anadolu’dan Fantasti’ye… Tuzaklarla dolu Korku Ormanı’ında Hammit ve arkadaşları kaybolacak. Peki ilk kristali ele geçirebilecekler mi? Sosi ve Feti zorlu macerada neşesini koruyabilecek mi? Alev, kar, lahana ev, gizemli yaşlı çınar, kafes ve devler… Kahramanlarımız Korku Ormanı’ndan nasıl kurtulacak? Geceleri kendi fantastik dünyasına dalan Hammit ve arkadaşlarının maceralarına doyamayacaksınız.
 
Bu kitap neden önemli
Hammit, okuduğu fantastik dünyanın kahramanı ile özdeşleşen çocuklara bize yine bizi anlatan, kültürümüzü ve değerlerimizi içinde barındıran, maceradan, gizemden ve heyecandan ödün vermeyen bir kurguya sahiptir. Öğrencilerin; okurken sıkılmayacağı, akıcılığı ile keyifleneceği seriyi öğretmenler gönül rahatlığıyla tavsiye edebilir. Hammit bu macerada yol alırken aslında kendi iç dünyasını keşfe çıkmaktadır. Duygu ve düşüncelerini rüyasında yol arkadaşı olarak görmekte ve aslında kendisi ile yüzleşmektedir. Çocuklar, kendi duygu ve düşüncelerini yansıtan kitapları beğenirler. Yalnızlık, kaygı, hüzün ve çaresizlik gibi zorlandıkları duygularda kitaplar sayesinde mantıklı düşünme ve muhakeme yeteneklerini geliştirirler ve rahatlayarak olumsuz duygularının çözümüne yönelik ipuçları bulurlar. Hammit ve arkadaşları; çocukların karakter gelişimindeki yolculuklarında onlara eşlik edecekler. Kitap okumayı sevdirmek; macera ve heyecanda işin “bizcesini” yaşatmak, pratik düşüncede yardımcı olmak için maceradan maceraya koşacaklar. Çocuklarda hayal gücünün, dilin, kendini ifade edebilme becerisinin, liderlik özelliğinin, sorumluluk alma duygusunun, iyilikseverliğinin, özgüveninin ve arkadaşlık ilişkilerinin gelişmesinde Hammit çok etkili bir yol arkadaşı olacaktır.