heyecan-asisi-9786256581333-180320241036.jpg

Heyecan Aşısı

  • 18.03.2024
  • 1 dakika
  • 116 Okunma
  • 0 Yorum

"Bu Hikâyeyle Duru'nun Sahne Korkusunu Yenme Rehberine Katıl!" Önerilen Sınıflar: 2. ve 3. sınıflar Kitaplık: Çocuk Kitaplığı Sayfa: 64 sayfa

Arka kapak

Etkili konuşma ve sahne korkusunu aşmaya dair eğlenceli bir macera!
Öğretmenleri hitabet ödevi için sınıfa bir kürsü yaptırdığında Duru çok endişelendi. Çünkü sahneye çıkıp bir şeyler anlatmak ona çok zor geliyordu.
"Ya heyecanlanırsam?" "Ya bana gülerlerse?" "Ya sesim kötü çıkarsa?"
Emekli bir öğretmen olan dedesinin ise bir fikri vardı: Ona heyecan aşıları yapmak! Duru, dedesinin verdiği sıra dışı ve tuhaf görevleri yaşayacaktı. Tüm bu pratiklerin sonunda sunum için heyecanını yenip kendisini hazır hissedebilecek miydi?

 
 
Bu kitap neden önemli
Artık çocuklarımız konuşmalı! Birçok çocuk arkadaş baskısından ötürü sahneye çıkmak istemiyor ya da etkinliklerde aktif rol alamıyor. Bu kitap, rezil olma korkusuyla nasıl mücadele etmek gerektiğini öğretiyor. Sahneye çıkan öğrencileri artırmayı hedefliyor. Çok eğlenceli ve komik bir macerayla okuru içine çeken bu kitap aile içi kurulan bağlara ve sosyal iletişim becerilerine de dikkat çekiyor. Pratik uygulamalarla bir çocuğun heyecanını yenme sürecini anlatan hikâye, okurlarına doğrudan hitabet eğitimi metotları da vermiş oluyor.