cesur-yurek-hermit---evim-olmadan-asla-9786050834420-151220211806.jpg

Cesur Yürek Hermit - Evim Olmadan Asla

  • 15.12.2021
  • 1 dakika
  • 96 Okunma
  • 0 Yorum

Çocuklara doğa bilinci ve çevreye saygı duygusu kazandırıyor. Ayrıca onları empati ve farkındalıkla tanıştırıyor. Kimi zaman naif kimi zaman komik taraflarıyla çocukların edebi algısını yükseltiyor.

Arka kapak

Cesur bir yürek o… İçi içine sığmadığı gibi kabuğuna da sığmayan hem cesur hem kocaman bir yürek… Sık sık taşınmak, ev değiştirmek zorunda olan minik bir dostumuz: Cesur Yürek Hermit… 

Okyanuslardan gelen o sesi sen de duyuyor musun? Aç bakalım kulaklarını… Şimdi gezegenimizdeki tüm cesur yüreklerin birleşme zamanı… Çünkü masmavi, yemyeşil dünyamız hepimizin ilk yuvası…

Editörün görüşü

Çevre bilinci ve doğa sevgisini anlatan Cesur Yürek Hermit, Asiye Yıldırım’ın nahif anlatımıyla, Hüseyin Sönmezay’ın birbirinden etkileyici çizimleriyle hayat buldu. Okul öncesi çocukları için çocuk ruhuna uygun, güçlü bir anlatımla ortaya çıkan Yengeç Hermit Cesuryürek, çocukları empati duygusu ve farkındalıkla buluştururken çevrelerine daha dikkatli bir gözle bakmalarını sağlayacak.
 
En önemli cümle
“Madem insanlar okyanusun sesini kulaklarını deniz kabuklarına yaslayıp dinliyor. O zaman biz de okyanustan bütün gücümüzle onlara, ‘Evimizi bize geri verin lütfen. Evimiz olmadan yapamayız! O deniz kabukları bize ait. Onlar olmadan yaşamaya devam edemeyiz. Lütfen deniz kabuklarımızı bize geri verin.’ diye seslenelim!”
 
Bu kitap neden önemli
Çocuklara doğa bilinci ve çevreye saygı duygusu kazandırıyor. Ayrıca onları empati ve farkındalıkla tanıştırıyor. Kimi zaman naif kimi zaman komik taraflarıyla çocukların edebi algısını yükseltiyor. Orijinal ve rengârenk çizimleriyle okurlarının estetik algılarına katkıda bulunuyor.