masalcı kız-271220231455.jpg

Masalcı Kız

  • 16.12.2021
  • 1 dakika
  • 727 Okunma
  • 0 Yorum

Engelli olduğu için canı çok sıkılan, günlerini mutsuzluk içinde geçiren bir kızın masallarla ruhunun iyileşmesini, kendisine keyif alacak bir yol bulmasını anlatıyor.

Arka kapak

Küçük Kız yine bir gün can sıkıntısıyla bulutlara bakarken adı Minik kendisi kocaman bir kurbağa onu göle davet eder. Kız hüzünlenir, çünkü yürüyemiyordur. Minik Kurbağa onu sırtına alır. Zıp zıp zıplayarak, yüksek binaları aşarak göle ulaşırlar. Gölde bir balık karşılar onları... Ve macera başlar!
Artık o Küçük Kız değil, Masalcı Kız olacaktır.

"Masalcı Kız" dayanışma, arkadaşlık, engelleri aşmak, çabalamak ve hayal kurmak gibi kavramların vurgulandığı sıcacık bir öykü.

Editörün görüşü

Bu kitapla birlikte Manica Musil'in kitapları üçlenecek. Keçeden hazırlanmış görseller kitapları orjinal yaparken, her bir kitabın aslında "büyük" bir derdi tatlılıkla anlatıyor olması, çocukların gelişim sürecinde yararlanılabilecek olmasını sağlıyor.
 
En önemli cümle
"Deniz kabuğu sana bir masal anlatır, sen de ondan duyduğun masalı başkalarıına anlatırsın!” Pelin başını sallayıp neşeyle haykırdı: “Artık hiç sıkılmayacağım!”
 
Bu kitap neden önemli
* Engelli olduğu için canı çok sıkılan, günlerini mutsuzluk içinde geçiren bir kızın masallarla ruhunun iyileşmesini, kendisine keyif alacak bir yol bulmasını anlatıyor. * 2016 yılında Çin'de düzenlenen uluslarası bir yarışmada en iyi illüstrasyonlu kitap dalında adaylık kazandı.