bilibolya-9786050848144-091020231602.jpg

Bilibolya

  • 09.10.2023
  • 1 dakika
  • 80 Okunma
  • 0 Yorum

"Hayal ettiğin her şeyin gerçeğe dönüştüğü o yer: Bilibolya! Bundan sonra “Sen ne istersen o!” Önerilen Sınıflar: 4. ve 5. sınıflar Kitaplık: İlk Gençlik Sayfa: 160 sayfa

Arka kapak

“Kötü olasılıkları düşünmek yemeğe katılan tuz gibi olmalıdır. Çok tuz yemeği, kötüyü düşünmenin fazlası da hayatı mahvedebilir.”

Düşüncelerimizi kontrol edemezsek neler olur?

İskender, sadece kaydıraktan kaydığını zannederken her aklına gelenin gerçekleştiği Bilibolya’ya düşer. Üstelik Bilibolya’nın en önemli kuralını fark etmez.

Bu yüzden Bilibolya’dan çıkmak zorlaşır, geçmesi gereken ormanlar tehlikelerle doludur. Atlantis bir görünüp bir kaybolur.

İskender’e yardım etmek için İçimedoğsun ve Hayal, bir süre için güçlerini İskender’in koruyucusu Zeti’ye emanet eder.

Sizce İskender bu durumda ne yapacak?

En kötü olasılıkları düşünüp ne de zeki olduğunu cümle âleme ilan etmeye çalışmaktan vazgeçebilecek mi?

Vazgeçemezse buradan hiç çıkamayacak!

İskender’in hayalî kahramanlarla dolu gizemli yolculuğuna hazır mısınız?

 

Bu kitap neden önemli
Aklımızdan geçen düşüncelerin farkında olmanın, düşüncelerimizi yönetebilmenin önemini hatırlatan, neye odaklanırsak onu büyüttüğümüzü fark ettiren, olumsuz düşünmeye meyilli zihnimize nefes aldıran, iyi düşünmenin, iyi konuşmanın, iyi niyetin güzelliğini keşfettiren, hayal gücümüzü geliştirecek, zihnin işleyişini sorgulayabileceğimiz, mitolojik unsurlarla, hayalî karakterlerle dolu muhteşem bir maceraya katılacağımız için…