zaman-tursusu-ciltli-9786050823332-230120231513.jpeg

Zaman Turşusu

  • 23.01.2023
  • 1 dakika
  • 278 Okunma
  • 0 Yorum

"Dünyamızı kurtarmak nasıl bir icatla mümkün olabilir ki?" Önerilen Sınıflar: 3. ve 4. sınıflar Kitaplık: Çocuk Kitaplığı Sayfa: 160 sayfa

Arka kapak

Her şey Kısmet’in lezzetli turşulara kavuşmak için bir turşu makinesi yapmasıyla başladı. Artık o kıtır kıtır turşular için günler ya da haftalar geçmesini beklemek zorunda kalmayacaktık. Off!! Turşu deyince yine ağzım sulandı.

Durun… Durun… Ne büyük bir kabalık yaptım, kusura bakmayın. Kendimi tanıtmayı unuttum.

Benim adım Haşmet. Gelecekte büyük bir astronot olup uzayın derinliklerini keşfedeceğim.

Kısmet kim mi? 

Ah! Tabii ya! Kısmet benim biricik kardeşim. O kadar akıllıdır ki görenler bilim ve teknoloji tarihine geçeceğine yemin edebilirler.

Konumuza dönelim mükemmel mühendis Kısmet, turşu makinesini yaparken sanırım bir parçayı eksik taktı, belki de fazla… Böylece bizim turşu makinesi, oldu mu size bir zaman makinesi!  Sonra ne mi oldu? O dinozor nereden mi geldi? Merak ediyorsanız elinizdeki kitabın sayfalarını açın ve bizimle zamanın turşusunu çıkarmaya hazır olun!

 
Bu kitap neden önemli
* 2 renk oluşuyla piyasa emsallerinden ayrı bir yerde duracak. * Çok esprili aynı zamanda akıcı. * Metin çift anlatıcı kullanıldığı için çok hareketli, okuyucuyu hiç sıkmıyor ve en önemlisi günümüz çocuklarının kullandığı jargonu yakalamış. * Tüm çocukların aklını kurcalayan bir olguyu, zaman yolculuğunu anlatıyor. Ama emsallerin aksine bunu tersten yapıyor. Bu sebeple zamanda yolculuk temalı kitaplardan ayrılıyor.