yazdiklariyla-yasayanlar-ii-9789752468801-310120231736.jpeg

Yazdıklarıyla Yaşayanlar 2

  • 31.01.2023
  • 1 dakika
  • 347 Okunma
  • 0 Yorum

"Yazdıklarıyla yaşayanların o hep merak ettiğiniz hayatları!"

Arka kapak

Kendi hayatına uğramayan o mutlu sonları yakalayıp hikâyelerine bağışlayan Jane Austen… Kadınların yazdığı kitaba itibar edilmeyeceğini bildiklerinden erkek isimleriyle edebiyat dünyasına girmek zorunda kalan Bronte Kardeşler… Yazıyı, köyüne gelen bir çerçiden öğrenen büyük yazar Yaşar Kemal… Dünyayı vatanına hasretle terk eden Nazım Hikmet…

Yazdıklarıyla Yaşayanlar 2, ruhunuza dokunan büyük yazarların eserleriyle iç içe geçmiş hayatlarını anlatıyor. Hasan Saraç, okuma serüveninde yazarlarla kurduğu dostluğa okurlarını bir kere daha dahil ediyor.

Altını çizdiğiniz cümlelerin sahiplerini yakından tanımak, hikâyelerinin hikâyelerini dinlemeye devam etmek ve büyük yazarların hayatlarına şahit olmak için Yazdıklarıyla Yaşayanlar 2 doğru bir kitap.

 
Bu kitap neden önemli
Yazarların hayatlarını, onların yazdığı eserlerin doğasına uygun bir şekilde, edebi bir dille ele aldığı için farklı bir çalışma. Yazarların hayatlarını ele alırken kronolojik sıra eserler üzerinden ilerliyor ve hayatlarıyla eserleri ele alınan yazar için daha bütüncül bir hayat hikâyesi çıkıyor ortaya. Bu noktada okura farklı bir bakış sunuyor. Dünya edebiyatındaki popüler yazarları ele aldığından genç okur kitlesi için bir başvuru niteliği taşıyor.