cikolata-savaslari---galaksinin-koruyuculari---yapay-zeka-9786050837148-250120221338.jpg

Yapay Zeka 2 Galaksinin Koruyucuları Çikolata Savaşları

  • 25.01.2022
  • 2 dakika
  • 587 Okunma
  • 0 Yorum

Sadece dünya ile ilgili değil uzay bilimiyle alakalı da farklı pek çok bilgiyi eğlenceli şekilde anlatıyor. Sağlıklı aile ilişkileri üzerine karakter üzerinden bilgiler veriyor. Kitap çocuklarda geleceğin nasıl olabileceğine dair bir merak ve güncel teknolojik ve astronomik konulara dair bilgiler sunuyor.

Arka kapak
Hazırlıklar tamam. Evreni de tanıdık. Sıra dünyayı kurtarmakta. Artık ekibi biliyorsunuz. Bilmiyorsanız da önce kara deliğin sırrını öğrenmeniz lazım. Kara delikteki turnuvalar çok eğlenceliydi. Fakat şimdi işimiz çok ciddi. Dünyayı mı kurtarsak yoksa çikolataları mı? Seçim yapmak çok zor. 
 
Benim rüyalarım hep gariptir zaten. Uçan bisiklet ve kaykay, kocaman balon olan sakızlar, tüm galaksiye yayılmış Türk lokantaları... Daha neler neler...
 
Ben evde rüya mı değil mi diye düşünürken yatağımın altından gelen ses ve ışık dünyayı kurtarma maceramızın başlangıcıymış. Kime karşı olduğunu öğrenmek istiyorsan takıl peşimize. Başka galaksiden gelenler kimler? Amaçları ne? Dünyanın geleceği bize bağlı. Sen varsan daha güçlüyüz. Eyvah! Saatim yine titremeye başladı. Hadi, takıl peşimize. Unutma! Dünyayı çocuklar kurtaracak...
 
Editörün görüşü
Yazar kitapta tüm insani yönleriyle Ateş ve okuyucuları bir araya getiriyor. Akıcı üslubu ve heyecanlı anlatımıyla kitabın akıp gitmesini sağlıyor. Okurlarını gelecekte neler olabilir, sorusunu yönlendirip hayal gücüyle geleceği şekillendiriyor. Yazar, çocuklara teknolojik ve astrolojik deyimleri komik unsurları da bir araya getirerek akıcı bir anlatımla dile getiriyor. Yazı dili, konuşma dili gibi şıkır şıkır akan bir dil. Anlatım tarzı oldukça farklı. Merak unsuru kitaba çok iyi yedirilmiş. Başlangıçtan en son paragrafa kadar "Acaba şimdi ne olacak?", "Ee, peki ya sonra?" soruları taze şekilde kalıyor.
 
En önemli cümle
Düşüncelerin iyi ve davranışların iyilik için oldukça en iyi performansı alacaksın.
 
Bu kitap neden önemli
Kitap uzaya ve maceraya meraklı minikleri bir araya getiriyor. Arkadaşlık ilişkileri ve takım çalışması gibi konularda okurlarına güzel örnekler sunuyor. Sadece dünya ile ilgili değil uzay bilimiyle alakalı da farklı pek çok bilgiyi eğlenceli şekilde anlatıyor. Sağlıklı aile ilişkileri üzerine karakter üzerinden bilgiler veriyor. Kitap çocuklarda geleceğin nasıl olabileceğine dair bir merak ve güncel teknolojik ve astronomik konulara dair bilgiler sunuyor.