safahat-sebilurresad-timas-9786050827828-230220221805.jpg

Safahat (Sebilürreşad & Timaş)

  • 23.02.2022
  • 1 dakika
  • 88 Okunma
  • 0 Yorum

İstiklâl Marşı Şairimiz Mehmed Âkif Ersoy'un milletimizin kurtuluşunu anlattığı şiir bir yönüyle de tarih kitabıdır. Safahât her dönem satacak Türk milletinin el kitabı hüviyetinde bir kitap.

Editörün görüşü
Safahât, İstiklâl Marşı şairimiz Mehmed Âkif Ersoy'un hemen hemen tüm şiirlerinin bulunduğu, her satırıyla geçmişimizi anlatan, günümüzü de daha doğru anlamaya yarayan bir rehberdir aslında. Yazar Mehmed Âkif Ersoy, Osmanlı’nın son, Cumhuriyet’in ilk dönemine şahitlik eden, Türk düşünce tarihinin en önemli simalarındandır. Aynı zamanda Türk milletinin kurtuluşunu bu kadar güzel anlatan başka bir şair/düşünür çıkmamıştır belki de hiç çıkmayacaktır.
 
En önemli cümle
Yoktur elemimden şu sağır kubbede bir iz; İnler “Safahât”ımdaki hüsran bile sessiz!
 
Bu kitap neden önemli
İstiklâl Marşı Şairimiz Mehmed Âkif Ersoy'un milletimizin kurtuluşunu anlattığı şiir bir yönüyle de tarih kitabıdır. Safahât her dönem satacak Türk milletinin el kitabı hüviyetinde bir kitap. Safahât’ı farklı ebatlarda birçok yayınevi kitabı yayımladı, bizi de bu pazarda pay sahibi yapacak bu çalışmayla dönemsel olarak okullara, belediyelere ve diğer kurumlara toplu satışlar yapabiliriz. Çalışmanın hazırlanmasında Mehmed Âkif’in torunu Selam Argon da yer almıştır.