profesorun-sirrinin-pesinde---istanbul-dedektifleri-9786050811759-291220211543.jpg

Profesör'ün Sırrının Peşinde-İstanbul Dedektifleri

  • 29.12.2021
  • 1 dakika
  • 635 Okunma
  • 0 Yorum

Bu kitapta gizem ve merak duygusu her bölümde doruk noktasına tırmanıyor. Dinamik kurgusuyla on yaş ve üzeri okurları içine çekmeyi başarıyor. Arkadaşlık, dayanışma, sevgi, cesaret ve ekip çalışması gibi kavramlara değiniyor. İstanbul'daki tarihî mekanları ve tarihlerini macerayla başarılı bir şekilde tanıtıyor.

Arka kapak

İstanbul Dedektifleri yine iş başında!

Bilgin, Bilge ve Bora… Üç kardeş, Karaltı Çetesi’nin yeni soygunlarını önlemeye ve onları yakalamaya çalışıyor. Ama bu kez onları daha fazla düşündüren başka bir konu var: Bilgin’le bu kadar benzerlik taşıyan Profesör kim? Neden kimliğini onlardan gizliyor? Karaltı Çetesi'neden Profesör’le uğraşıyor? Kahramanlarımız sorularına cevap bulabilecekler mi? Karaltı Çetesi'ni yakalayabilecekler mi?

İşte hepsi bu kitaplarda çözülüyor! 

Editörün görüşü
İstanbul Dedektifleri Serisi’nin üçüncü kitabı yine bilmecelerle ve kayıp haritanın peşinde koştukları bir macerayla dolu. Eğlence, adrenalin, bilgi birleştiği kitapla Kız Kulesi, Galata Kulesi, Beyazıt Kulesi ve Haydarpaşa Garı hakkında da bilgiler ediniyoruz. Ayrıca iki Bilgin Işıklı arasında, isim ve fiziksel benzerliklerin sırrını da öğreniyoruz.
 
En önemli cümle
"Şartlar ne kadar kötü olursa olsun her şeye iyi tarafından bakmak gerekiyordu."
 
Bu kitap neden önemli
Gizem ve merak duygusu her bölümde doruk noktasına tırmanıyor. Dinamik kurgusuyla on yaş ve üzeri okurları içine çekmeyi başarıyor. Arkadaşlık, dayanışma, sevgi, cesaret ve ekip çalışması gibi kavramlara değiniyor. İstanbul'daki tarihî mekanları ve tarihlerini macerayla başarılı bir şekilde tanıtıyor.