pertevcanin-akillara-zarar-maceralari---2-gelecege-yolculuk-9786050842425 (1)-051120211033.jpg

Pertevcan'ın Akıllara Zarar Maceraları-2 Geleceğe Yolculuk

  • 03.11.2021
  • 1 dakika
  • 838 Okunma
  • 0 Yorum

10 yaş ve üzeri okurların severek okuyacakları, bilmecelerle ve oyunlarla dolu bu kitabı genç okurlar bir solukta okuyacak.

"Zamanda yolculuk yaparak esrarengiz maceralar yaşayan Pertevcan'a eşlik etmek ister misin?"

 
Defne ağaçlarının olmadığı bir dünya…
Gökyüzünde martıların uçmadığı bir İstanbul…
2221 yılının İstanbul’unda Pertevcan’ı yine şifreli mesajlar, tuhaf olaylar ve çözülmesi gereken sırlar bekliyor.
Pertevcan ve gelecekteki arkadaşları uyandırdıkları gerçekle 100 yıllık gizli bir derneğin içinde bulacaklar kendilerini.
Peki, Ata tohumlarını kaçırmaya çalışan biyokaçakçıların oyununu bozabilecekler mi? Yoksa bu oyunun içinde çözülecek başka sırlar da mı var?
Dijital iz sürücüler, otonom araçlar, dikey çiftlikler, takip dronları, biyokorsanlar, yapay zekâ kışı, gri bulamaç... Bu dünyada Pertevcan’ın bilmediği daha pek çok şey var ama bildiği bir şey var ki, hangi yüzyıla giderse gitsin değişmeyecek.
İşte o kadim bilgi, hem dünyayı hem de insanlığı kurtarabilir mi?
Dört unsura tutunan dünya, ANKA kuşu gibi küllerinden yeniden doğar mı?
 
Şimendifer Çocukları serisiyle tanıdığımız Esra Ağaoğlu'ndan yepyeni bir seri! Pertevcan'nın Akıllara Zarar Maceraları 2 - Geleceğe Yolculuk ile devam ediyor. 10 yaş ve üzeri okurların severek okuyacakları, bilmecelerle ve oyunlarla dolu bu kitabı genç okurlar bir solukta okuyacak.
 
Pertevcan’ın Akıllara Zarar Maceraları 2 – Geleceğe Yolculuk okurları 2221 yılının İstanbul’una bir zaman yolculuğuna çıkarıyor. Gelecekte bizi neler beklediğine dair genç okurları düşündürüyor. Gizem ve merak dolu dinamik kurgusuyla on yaş ve üzeri okurları içine çekmeyi başaran sürükleyici bir hikâye sunuyor. Arkadaşlık, dayanışma, sevgi, cesaret ve ekip çalışması gibi kavramlara değiniyor. Yapay zekâ, insansı robotlar ve ileri teknoloji hakkında yeni fikirler veriyor. Zamanda yolculuk yaparak esrarengiz maceralar yaşayan kahramanımız doğayı ve geleceğimizi korumak için yapabileceklerimiz konusunda okurlara yol gösteriyor.