oyun-arkadasim-olur-musun-9786050832242-180120232215.jpg

Oyun Arkadaşım Olur musun?

  • 18.01.2023
  • 1 dakika
  • 20 Okunma
  • 0 Yorum

“Oyun Arkadaşım Olur Musun?” kitabında çocuklarımızın doğayı gözlemleyerek edinebilecekleri beceriler ve duygusal zenginlikleri için hazırlanmış, yaşadığımız coğrafyaya ve takvime uygun, evde ve doğada yapılabilecek birçok etkinlik ile ailece oynayabileceğiniz oyunları bulacaksınız. Kollarınızı sıvayarak farklı tarifler uygulayacak, kendinize ve doğaya küçük iyilikler yapacaksınız.

Arka kapak

Tohum topları yapmak ve onları doğayla buluşturmak ister misiniz? Kompost ya da kuşlar için küçük bir yuva yapmayı? Doğanın sesini dinlemeyi? Gökyüzünün neden mavi olduğunu öğrenmeyi?

“Oyun Arkadaşım Olur Musun?”, çocukları doğayla yeniden tanışmaya çağırıyor. Çocukların tüm zekâ alanlarını kullanabilecekleri, yeni beceriler kazanabilecekleri, duygusal olarak zenginleşecekleri bu kitap, onları sınıf dışına çıkararak doğayı dinlemeye çağırıyor.

Okul öncesi öğretmenleri için yardımcı, çocuklar için eğitici bir oyuncak olan “Oyun Arkadaşım Olur Musun?”a cevap vermeye ne dersiniz?

Editörün görüşü
“Oyun Arkadaşım Olur Musun?” kitabında çocuklarımızın doğayı gözlemleyerek edinebilecekleri beceriler ve duygusal zenginlikleri için hazırlanmış, yaşadığımız coğrafyaya ve takvime uygun, evde ve doğada yapılabilecek birçok etkinlik ile ailece oynayabileceğiniz oyunları bulacaksınız. Kollarınızı sıvayarak farklı tarifler uygulayacak, kendinize ve doğaya küçük iyilikler yapacaksınız. Bu sırada kimi zaman kendi çocukluğunuzu hatırlayacak, anılarınızı anımsayacak ve çocuklarınıza anlatacak onlarca hikâyenizin olduğunu fark edeceksiniz. Onlara, bitki ve ağaç tohumlarını yeşertip büyütmeyi öğretecek, doğayla bağ kurmalarına yardımcı olacaksınız.
 
En önemli cümle
Dünyanın içinde bulunduğu sıkıntıların yükünü çocuklarınızın omzuna yüklemeden önce onların bahçeye çıkmasına, ormanda yürümesine, hayvanlara dokunmasına ve çocukça oynamasına izin verin. Çünkü arka bahçesindeki kiraz ağacını tanımayan çocuk, Amazon Ormanları’nın yok olmasını neden dert etsin ki?
 
Bu kitap neden önemli
• Çocuklarınız bu kitapla doğayı farklı bir gözle keşfedecek ve doğadaki değişimi gözlemleyecek. • Sınıf dışı bu etkinliklerle oyunun sadece okulda ya da kapalı alanda oynanmadığını görecek. • Aile etkinlikleriyle ortaya birlikte bir ürün koymanın, birlikte bir keşif yapmanın tadına varacak. • Çevre bilinci kazanarak doğaya saygılı olmanın önemini anlayacak. • Doğanın, asla bitmeyecek ve yorulmayan oyuncaklar üreten bir oyun arkadaşı olduğunu fark edecek. • Tüm zekâ alanlarını kullanılabilecek, daha sağlıklı, mutlu ve doğaya saygı duyan bir birey olacak.