ne zaman büyüyeceğim-271220231427.jpg

Ne Zaman Büyüyeceğim?

  • 15.12.2021
  • 1 dakika
  • 517 Okunma
  • 0 Yorum

Ne Zaman Büyüyeceğim kitabı okul öncesi dönemde çocukların anlamakta zorlandığı kavramlardan zaman konusunu anlatmaktadır.

Arka kapak

Ne zaman bisiklet süreceğim? Ne zaman basket atabileceğim? En sevdiğim yemeği ne zaman yiyeceğim? NE ZAMAN BÜYÜYECEĞİM?

Heyecanla beklediği şeyleri yapmak isterken hep aynı engelle, aynı cevapla karşılaşıyor Bulut: YAPACAKSIN AMA ZAMANI GELDİĞİNDE. Bulut’un canı bu duruma çok sıkılıyor. Zamanın peşini bırakmaya ise hiç niyeti yok!

“Ne Zaman Büyüyeceğim?”, büyümeyi ve zamanı anlamaya çalışan küçük bir çocuğun eğlenceli hikâyesini anlatıyor.

 
Editörün görüşü
Soyut konuları çocuklara kolay bir şekilde anlatabilen Gülşen Arslan Akca, Ne Zaman Büyüyeceğim ile okul öncesi dönemde çocukların anlamakta zorlandığı kavramlardan zaman konusunu anlatmaktadır. Zaman kavramını somutlaştırarak, eğlenceli bir şekilde anlatan Ne Zaman Büyüyeceğim, eğlenceli çizimleri ve komik diliyle de çocukların ilgisini çekiyor. 2019 yılı TYB ödülü alan Ne Zaman Büyüyeceğim, çocukların ellerinden düşürmeyeceği bir kitap.
 
En önemli cümle
Demek ki zaman, her gün gelen bir şeymiş. Zaman, sabırlı olmak demekmiş!
 
Bu kitap neden önemli
Okul öncesi dönemde çocukların soyut kavramları anlaması çok zordur. Bu yüzden zamanla ilgili ifadeleri anlamakta zorlanırlar. Beklenen bir zamanın ne zaman geleceğine dair sürekli sorular sorarlar. Bir şey için “zamanı geldiğinde” gibi bir ifade kullanılırsa, o zamanın ne zaman geleceğini merak ederler ve kafalarında somutlaştırmak isterler. “Ne zaman büyüyeceğim?” zaman kavramını çocuklara örneklerle anlatan eğlenceli ve komik bir kitap.