mukemmeller-kulubu-9786050846898-180420232210.jpeg

Mükemmeller Kulübü

  • 18.04.2023
  • 1 dakika
  • 138 Okunma
  • 0 Yorum

“Hayır, sen yalnız değilsin! Herkesten daha güçlüsün. Çünkü sen… Sen Şampiyon’sun!” Önerilen Sınıflar: 4. ve 5. sınıflar Kitaplık: İlk Gençlik Kitaplığı Sayfa: 128 sayfa

Arka kapak
“Sen zayıf değilsin! Herkesten daha güçlüsün. Çünkü sen… Sen Şampiyon’sun!"
"Başarısızlar Kulübü" ile ses getiren Anıl Basılı bu kitabıyla, başarı yarışında en önde olmak zorunda hissedenlere odaklanıyor.

 

Şampiyon, Nil, Süpercan, Güçlü...
Başarılara doymuş dört çocuğun yolu "Mükemmeller Kulübü"nde kesişiyor. Peki, bu kulübe kimler katılabilir? Mükemmel olma çabasına sahip herkes! İşte, bu hikâye kendilerini derslerde, sporda, sanatta veya aklımıza gelebilecek her alanda en iyisi olduğuna inandıranlara uzanıyor.
Sen de mükemmellik yarışında kendini geride kalmış hissediyorsan bu kitap sana “mükemmel olmak zorunda değilsin!” diye fısıldıyor.
 
Bu kitap neden önemli
* Toplumun dayattığı mükemmel, başarılı olma algısının karşısında kendi benliğimizi savunan bir kitap. * Başkalarının belirlediği kalıplarla başkalarının yollarında yürümenin bir yere kadar başarılabileceği, insan benliğinin buna uygun olmadığı, kendi ruhumuzla kendi yolumuzu belirlememizin güzelliği vurgulanıyor. * Çocukların, ebeveynleri tarafından oldukları gibi kabul görmediklerinde yaşadıkları psikolojik sorunların örneklerini, çocuklar için onaylanma isteğinin ne kadar önemli olabileceğini görüyoruz. * Sistemin çocuklar arasında nasıl rekabet ortamı oluşturduğuna, bu rekabet ortamının çocukların iyi duygularına nasıl zarar verebileceğine şahit oluyoruz. * “Ben” olmadan “biz” olamayacağını görüyoruz.

 

Daha fazla kitap için tıklayınız.