mert-ile-kamil-sifre-dedektifleri-9786256581579-140520241541.jpg

Mert İle Kamil Şifre Dedektifleri

  • 14.05.2024
  • 1 dakika
  • 63 Okunma
  • 0 Yorum

"Hikâyeyi Anlatma Sırası Mert ile Kâmil'de! Dördüncü Duvarı Yıkan Macera" Önerilen Sınıflar: 2. ve 3. sınıflar Kitaplık: Çocuk Kitaplığı Sayfa: 128 sayfa

Arka kapak

Hikâyeyi Anlatma Sırası Mert ile Kâmil’de!

Dördüncü Duvarı Yıkan Macera!

Merhaba, benim adım MERT. Mert de kimmiş diye sorduğunuzu duyar gibiyim. O zaman hemen söyleyeyim: Levent’in kardeşi Mert… Sanırım siz de adımı duyunca beni tanıyamadınız. Herkes beni değil, ağabeyimi tanıyor. Beni hep haylaz ve üşengeç olarak bildiniz. Ama işler hiç de öyle değil. Yani tamam, biraz öyle ama çok da değil. Size bu kitapta kendi hikâyemi anlatmaya geliyorum. Üstelik yanımda KÂMİL ağabeyim de var.

Mert ile Kâmil kurdukları “ŞİFRE DEDEKTİFLİĞİ” sitesine gelen mesajlarla kendilerini büyük bir maceranın içinde buluyorlar. Macera boyunca pek çok bulmacayla karşılaşıyorlar. Hatta bu bulmacaları size çözdürerek sizi de hikâyenin bir parçası hâline getiriyorlar. Tüm bu şifrelerin sonu nereye çıkacak dersiniz?

 

Bu kitap neden önemli

 

Güldüren ve eğlendiren anlatımıyla çocuklara, okuma sevgisi kazandıran bu kitap çocukların merak duygusunun öğrenmeye olan katkısına dikkat çekiyor. Okurlarına renkli ve eğlenceli çizimleriyle keyifli bir serüven yaşatıyor.