meraklı kuzu-271220231406.jpg

Meraklı Kuzu

  • 16.12.2021
  • 1 dakika
  • 669 Okunma
  • 0 Yorum

Çocuklar Meraklı Kuzu'yla -özgüven, -merak, -problem çözme, -karar verme becerisi gibi değer ve kavramlarla tanışma ve geliştirme şansı yakalayacak.

Arka kapak

Çocuklarımızın renkli dünyasında başrolü üstlenen ilk duygu, meraktır. Onlar merak sayesinde öğrenir, gelişir, eğlenirler. Merak ettikçe sorgulayabilir, problem çözme ve karar verme becerilerini geliştirirler. Biz ebeveynlerin, eğitimcilerin çocuklarımıza verebileceği en kıymetli hediye, her fırsatta onların merak duygusunu pekiştirmektir.

Bu kitapta çocuklar Meraklı Kuzu ve onun komik dünyasıyla tanışarak, merak duygusunun getirdiği sürprizlere doğru bir maceraya atılacaklar. 

Sahi, hiç düşündünüz mü;  "ÇİMENLER NEDEN ÇİKOLATA GİBİ KOKMAZ?”

Psikoterapist Tuğçe Isıyel

Editörün görüşü
Çocuklar Meraklı Kuzu'yla -özgüven, -merak, -problem çözme, -karar verme becerisi gibi değer ve kavramlarla tanışma ve geliştirme şansı yakalayacak. Sevde Tuba Okçu'nun komik ve sade üslubuyla, rengârenk çizimleriyle Meraklı Kuzu çocukların en sevdiği kitaplardan olacak.
 
En önemli cümle
En komik soruları o sorar: “Balıklar nasıl su içiyor?”
 
Bu kitap neden önemli
Çocuklar, 3-6 yaş döneminde çok meraklı olurlar ve her şeyi sorarlar. Bu dönemde onlara doyurucu bilgiler vermek gerekir. Sorularına verdiğiniz tutarlı ve doyurucu cevaplar, onların bu duygusunun daha da pekişmesini sağlar. Böylece öğrenme arzuları artar ve bu arzuları devamlılık kazanır. Meraklı Kuzu, onlardaki bu duyguyu pekiştirmek, normalleştirmek ve güçlendirmek için yazılan bir eser. Çocuklar, Meraklı Kuzu’nun sorularında kendi sorularından izler bularak hem eğlenecek hem de merak duygusunun tadına varacaklar.