levent---dogu-ekspresinde-soygun-9786050832808-250120221119.jpg

Levent - Doğu Ekspresi'nde Soygun

  • 25.01.2022
  • 2 dakika
  • 554 Okunma
  • 0 Yorum

Doğu Ekspresi'nde soygun kitabında Levent ve tayfasının doğrudan ayrılmadan, soyguncuları yakalayarak adalete teslim ettiği, bu sırada başlarından yine eğlenceli maceraların geçtiği bir eser. Bu eserle çocuklar hem çok eğlenecekler, hem de sevgi, saygı, arkadaşlık, iş birliği, dayanışma, doğrudan ayrılmama gibi değerleri edinecekler.

Arka kapak

Komik, saf, deli dolu Levent ve tayfası, yepyeni bir geziye çıkıyor, hem de ne gezi! Doğu Ekspresi’yle Kars’a gidiyorlar. Fakat trende beklemedikleri bir yolcu daha var: Dünyaca ünlü elmas Kaçkarların Yıldızı!

Tren yolculuğuyla gezinin tadını çıkarmaya çalışan tayfa, Anadolu’ya ait bu elması soygunculardan geri almaya çalışıyor. Tabii yine başlarını türlü belalara sokuyorlar, suçluların peşinden koşuyorlar. Her şey, Anadolu mirası elması vatanında tutmak için!

Kendilerini eğlenceli olduğu kadar heyecanlı, tehlikeli mi tehlikeli bir maceranın içinde buluyorlar. Elması korumak, onlar için her şeyden önemli. Doğu Ekspresi’yle Türkiye’yi baştan başa gezerken elması korumaya hazır mısın?

Bambaşka bir Levent macerası seni bekliyor!

Editörün görüşü
Komik, saf, deli dolu Levent’in, haylaz kardeşi ve muzır sınıf arkadaşlarıyla birlikte kılıktan kılığa girip her zamanki gibi başına türlü işler açtığı maceralar hız kesmeden devam ediyor! Levent bu kitapta, son zamanların popüler yolculuğuna katılıyor: Doğu Ekspresi’yle Kars’a gidiyor. Tayfasıyla birlikte Kaçkarların Yıldızı adlı elması, hırsızlardan korumaya çalışıyorlar. Bir yandan Kâmil’i yemek vagonundan çıkarmaya bir yandan elması çalan hırsızları yakalamaya çalışırken Türkiye’nin güzelliklerine hayran oluyorlar.
 
En önemli cümle
Adalet yerini buldu. Elmas da kendisi için yapılan bir müzedeki özel bölüme konuldu. Ülkesine, topraklarına geri döndü.
 
Bu kitap neden önemli
Okumayı sevdiren seri Levent, eğlenceli üslubuyla çocuklarda merak duygusu uyandırarak onları eğlenceli bir maceraya sürüklüyor, okuma alışkanlığını pekiştiriyor. Levent'in özelliği bir rol model, süper kahraman, çok zeki, çok başarılı vs bir çocuk olmaması. O da herkes gibi kardeşini çok seviyor ama bir o kadar da ondan şikâyetçi, arkadaşlarıyla olmaya bayılıyor, annesinin babasının sözünden çıkmamaya çalışıyor ama her zaman değil; hatalar da yapıyor ama bunlardan ders çıkarmayı biliyor ve yoluna devam ediyor. Levent ‘in bu özelliği, çocuklar tarafından çok seviliyor ve benimseniyor. Bu kitapta da aynı Levent’i göreceğiz… Doğu Ekspresi'nde soygun kitabında Levent ve tayfasının doğrudan ayrılmadan, soyguncuları yakalayarak adalete teslim ettiği, bu sırada başlarından yine eğlenceli maceraların geçtiği bir eser. Bu eserle çocuklar hem çok eğlenecekler, hem de sevgi, saygı, arkadaşlık, iş birliği, dayanışma, doğrudan ayrılmama gibi değerleri edinecekler.