koala-olmanin-sirri-9786256581531 (1)-140520241556.jpg

Koala Olmanın Sırrı

  • 14.05.2024
  • 1 dakika
  • 64 Okunma
  • 0 Yorum

"İhsan Kartoğlu'ndan farklılıklarımızı kabul etme cesareti gösterelim diye, hepimize yazılmış bir kitap... Koala olmanın bir sırrı var, öğrenmek ister misiniz? Yaklaşın!" Önerilen Sınıflar: 1. ve 2. sınıflar Kitaplık: Çocuk Kitaplığı Sayfa: 32 sayfa

Arka kapak

Koala Po, her koala gibi hareket ediyor. Bir ağaca tırmanması (yüksekçe bir ağaçtan bahsetmiyoruz) tam kırk beş dakika elli iki saniye sürüyor. Bir tas okaliptüs çorbasını mideye indirmesi otuz yedi dakika on altı saniye. Arkadaşları Tilki Bonfik'le ya da Kurbağa Guruk'la ip atlama yarışına girmesi ise imkânsız. Çünkü Koala Po, onlara göre fazla yavaş. Ama Ho'nun aklı bunu bir türlü almıyor çünkü o da arkadaşlarının fazla hızlı olduğunu düşünüyor. 
Hangisi doğru? Yoksa hiçbiri mi? Koala arkadaşlarına yetişebilecek mi? Yetişmeli mi?

Koala Po'nun kendi olmayı kabul etmekle kazandığı büyük mutluluğa eşlik edin.


"Benim adım Po! 

 

Senin adın ne?"

 

Bu kitap neden önemli
Koala Po'nun hikayesi, "farklı olmanın" önemini anlatan bir çocuk kitabı. Koala Po, diğerlerinden farklı olduğu için kendini mutsuz hissediyor. Onlar gibi hızlı değil, onlarla aynı oyunları oynayamıyor. Bu durum, birçok çocuğun da deneyimlediği bir durum. Farklılıklarını kabullenmek ve kendilerini sevmek konusunda zorlanabiliyorlar. Koala Po'nun hikayesi, bu zorluğun üstesinden nasıl gelinebileceğini gösteriyor. Po, sonunda farklı olmanın bir engel değil olmadığını anlıyor. Kendi hızında ve kendi tarzında mutlu olmayı öğreniyor. Bu hikâye, her çocuğa farklılıklarının değerli olduğunu ve kendilerini sevmeleri gerektiğini hatırlatıyor. Ayrıca, Koala Po, arkadaşlığın ve kabulün önemini de vurguluyor.