kacis-odalari-9786050843569-201220212007.jpg

Kaçış Odaları

  • 20.12.2021
  • 1 dakika
  • 782 Okunma
  • 0 Yorum

Kaçış Odaları; maceraları, bilmeceleri ve problem çözmeyi seven herkesin elinden bırakamayacağı bir kitap. Gerçekçi bir şekilde oluşturulan karakterler, zekice kurgulanmış bilmeceler ve mizah unsuru başarıyla harmanlanıyor. Aile bireylerinin kaybı, yas, yabancılaşma gibi önemli konuları ve bunların gençler üzerindeki etkisini dramatize etmeden anlatıyor.

Arka kapak

"Odalar sizin için burada ve siz de odalar için buradasınız. Olmanız yere gitmek için odalardan geçmeniz gerekiyor. Tek tek... Her defasında bir oda."
Jack, panayır alanında bungee-jumping yaptığında kendini akla hayale sığmayacak tuhaflıktaki odalarda bulur. Cally adındaki gizemli bir kız, eve dönüş yolunu bulmaya çalıştıkları bu macerada ona eşlik etmektedir.

Jack ve Cally, girdikleri odalarda yüzleşmek kaçtıkları korkularıyla karşılaşırlar. Odalardan kaçmak için talimatları izlemeli, soruları yanıtlamalı, zorlukları aşmalı ve bilmeceleri çözüp anahtarları bulmalıdırlar. 

Birbirlerine zıt karakterler olan Jack ve Cally’nin, sevdikleri birinin kaybıyla başa çıkmayı öğrendikleri komik ve ürkütücü bir maceraya hazır olun!

 “Hayal gücünü ateşleyen güzel ve heyecan verici bir macera." - Edith Bowman

 En önemli cümle

Odalar sizin için burada ve siz de odalar için buradasınız. Olmanız gereken yere gitmek için odalardan geçmeniz gerekiyor. Tek tek… Her defasında bir oda.
 
Bu kitap neden önemli
Kaçış Odaları; maceraları, bilmeceleri ve problem çözmeyi seven herkesin elinden bırakamayacağı bir kitap. Gerçekçi bir şekilde oluşturulan karakterler, zekice kurgulanmış bilmeceler ve mizah unsuru başarıyla harmanlanıyor. Aile bireylerinin kaybı, yas, yabancılaşma gibi önemli konuları ve bunların gençler üzerindeki etkisini dramatize etmeden anlatıyor. Korkularla yüzleşmenin ve sevilen birisinin kaybıyla başa çıkmanın önemini vurguluyor. İlk gençlik okurlarının daha önce karşılaşmadıkları bir dizi ilginç felsefe ve mantık sorunlarıyla problem çözme yeteneklerini geliştiriyor.