jupiterden-kacis-9786050827989-291220211417.jpg

Jüpiter'den Kaçış

  • 29.12.2021
  • 1 dakika
  • 226 Okunma
  • 0 Yorum

Kitap, sunduğu heyecanlı maceranın yanı sıra uzay ve gezegenler hakkında verdiği bilgilerle hem doyurucu hem de ufuk açıcı. Salt bir maceradan oluşmayan kitapta, gençler bahsedilen gezegen hakkında temel bilgileri öğrenebiliyorlar.

Arka kapak

Keşif için gönderilen Göktürk Uzay Aracı, uzayın derinliklerinde kaybolur. Göktürk’ün Jüpiter’e düştüğünü düşünen Gezgin Perde ve mürettabatı yola çıkar. Uzayın derinliklerinde kaybolan pek çok uzay aracını bulan Gezgin Perde, acaba Göktürk’ü bulabilecek mi? Göktaşı yağmurundan, Jüpiter’in çürük yumurta gibi kokan uydusu İo’dan kurtulup sağ salim eve dönebilecekler mi?

Jüpiter’den Kaçış, sizi hem keşfe hem de çılgın bir maceraya bekliyor! Sakın ha keşfederken Jüpiter’in üç yüz yıldır esen kasırgası “Kırmızı Benek’in” büyülü manzarasına kapılmayın, en iyi ihtimal ile yutulacaksınız. Jüpiter sizi yutarsa eğer, oradan kurtulmayı başarabilir misiniz?

Editörün görüşü
Zübeyir Tokgöz, başarılı bir ilk gençlik kitabı ve yazarı. Kitap, sunduğu heyecanlı maceranın yanı sıra uzay ve gezegenler hakkında verdiği bilgilerle hem doyurucu hem de ufuk açıcı. Salt bir maceradan oluşmayan kitapta, gençler bahsedilen gezegen hakkında temel bilgileri öğrenebiliyorlar. Böylece hem macera yönü hem de kazanım yönü yüksek bir kitapla karşılaşıyoruz. Yazar, ilk gençlik seviyesindeki gençlere hitap edecek güçte bir kalemle yazıyor. Farklı kelimeler kullanması, macerayı dozunda sunması ile üslubunun iyi olduğunu bize gösteriyor.
 
En önemli cümle
"Jüpiter sizi yutarsa eğer, oradan kurtulmayı başarabilir misiniz?"
 
Bu kitap neden önemli
Jüpiter'den Kaçış, ilk gençlik döneminde olan gençlere macera tadında sunulan bir bilim kitabı aslında. O yaş aralığındaki gençleri, meraklandırmak, ilgilerini bilime, bilgiye çekmek için yazılmış bir bilim kurgu kitabı. Üslubu, bakış açısı ve türü ile gençler için bu alandaki eksikliği kapatacak serinin ilk kitabı.