goge-tirmanan-cocuk-9786050835557-291220211620.jpg

Göğe tırmanan Çocuk

  • 29.12.2021
  • 1 dakika
  • 712 Okunma
  • 0 Yorum

*Göğe Tırmanan Çocuk, mültecilik, önyargılar, iletişimin önemi, sevmenin sorumluluğu gibi birbirinden önemli ve hassas konuları lirik bir dille ve yumuşak bir üslupla ele almayı başarmış, güçlü bir metin.

Arka kapak

"Alma, Tully, Yıldızlı Ayı, Kuyruklu Yıldız ve Serçe Kurt önlerine çıkan zorlukları aşmaya çabalayarak, gökyüzüyle yer yüzünün birleştiği o yere doğru ilerliyordu.  

Kendine ait bir yer arama yolculuğunda; istenmeyenlerin, dışlananların, sürüklenenlerin yolu birleşiyordu.

Climbers, Alette Straathof'un kendine has çizimleriyle büyüdükçe büyüyor, sayfalara kök salıyor.

Ormanın kalbinde başlayan yolculuk, cesaret ve sevginin iç içe geçtiği lirik bir hikâyeye dönüşüyor. Tüm duvarlar geride kalıyor..."
Anıl Basılı

Editörün görüşü
Ali Standish tarafından yazılan ve Timaş Çocuk ile Türkçe’ye kazandırılan ‘Göğe Tırmanan Çocuk’ kitabı hem çocukları hem de yetişkinleri nitelikli bir okuma sürecine davet ediyor. Renkli çizimleri ve canlı illüstrasyonları ile cesareti ve keşfetme isteğini kamçılayan, edebi ve naif bir dünyanın kapısını bizlere aralayan ’Göğe Tırmanan Çocuk’, nitelikli çocuk edebiyatının nadir örneklerinden birisinin portresini çiziyor.
 
En önemli cümle
“Keşke insanlarımız birbirleriyle konuşabilseydi,” dedi Tully. “Birbirleriyle konuşsalar ortada korkacak bir şey olmadığını anlayabilirlerdi.”
 
Bu kitap neden önemli
*Göğe tırmanan Çocuk, mültecilik, önyargılar, iletişimin önemi, sevmenin sorumluluğu gibi birbirinden önemli ve hassas konuları lirik bir dille ve yumuşak bir üslupla ele almayı başarmış, güçlü bir metin. *Metnin ve resimlemelerin kalitesi ve ele alınan konunun evrenselliği kitabın yaşsız kitaplar rafına kolaylıkla yerleşmesine olanak sağlıyor ve hedef kitleyi genişletiyor. *Hikayesi ve ödüllü yazar Ali Standish'in kuvvetli diliyle en az İçimdeki Müzik kadar sevilecek, benimsenecek bir eser.