eyvah-sorular-kayboldu-9786050833812-110820221519.jpg

Eyvah! Sorular Kayboldu

  • 11.08.2022
  • 1 dakika
  • 515 Okunma
  • 0 Yorum

"Bulmacalarla Dolu Bir Dedektiflik Macerası" Önerilen Sınıflar: 5. 6. 7. sınıflar Kitaplık: İlk Gençlik Sayfa: 168 sayfa

Arka kapak
Okulda beklenmedik bir gün! Yedinci sınıf matematik sınavı soruları ortadan kaybolduğunda okulda işler hiç olmadığı kadar karışır. Müdür yardımcısı bu olayı çözmek için kolları sıvar. Fakat ipuçları birden fazla kişiyi işaret ederken bu gizemi çözmek hiç kolay olmayacaktır. Okulun yeni öğrencisi ise ilk gününde kendini çok önemli bir görevin içinde bulur. Sınav sorularını bulmak için hummalı bir çalışma başlar. Gizemli kamera görüntüleri, kayıp anahtarlar, şüpheli notlar ve bilinmeyenlerle dolu sorular… Bu işin arkasında kim ya da kimler olabilir? Gerçek suçluları bulmak için ipuçlarını takip etmeli ve soruları çözmelisin!
 
Bu kitap neden önemli
10 yaş üzeri okurlar için bulmacalar, gizli nesneler ve çözülecek sorularla dolu bir dedektiflik hikâyesi. Her bölümün sonundaki zekâ soruları okurları hikâyeye dâhil ediyor. Macera dolu hikâyesi ve gizem unsurlarıyla heyecan uyandırıyor. Dinamik bir kurguya sahip. Arkadaşlık, ekip çalışması, doğruluk, dayanışma gibi temalara değiniyor.