dicembrenin-sira-disi-evi-9786050846973-120520231550.jpeg

Dicembre'nin Sıra Dışı Evi

  • 12.05.2023
  • 1 dakika
  • 103 Okunma
  • 0 Yorum

“Sence korku, insanları daha cesur mu yapıyor?” Önerilen Sınıflar: 4. 5. sınıflar Kitaplık: İlk Gençlik Sayfa: 192 sayfa

Arka kapak

“Bacada bir çocuk var!” diye fısıldadı endişeyle.

“Başka nerede olacaktı ki?” diye cevap verdi kadın, önlüğündeki külleri temizleyerek. “Beni takip edin, Bay Moonro sizi bekliyor.”

Böyle başladı gizemli hikâye. Dadılık için basit bir iş görüşmesine geldiğini sanan eski cambaz Bayan Dicembre bu gizemli evde nelerle karşılaşmadı ki? Elleri mum alevi gibi yanan, duman gibi tüten bir çocuk, geceye düşen gölgesiyle meşhur Bay Moonro, içinde gizli bölmesi olan gizemli bir şömine,  ailenin hayatını hem sonlandırabilecek hem de kurtarabilecek olan bir körük, sadece ışıklı gözlerin belli olduğu çerçeveler, alışılmadık masallar, Tozkoparanlar ve daha nicesi… Bakalım, Bayan Dicembre bir duman gibi uçabilen bu çocuğa göz kulak olabilecek ve bu gizemli evin sırlarını çözebilecek mi?

 

Bu kitap neden önemli

 

*Çocukların merakla okuyacakları bu kitap cesaretin, korkuların üstüne gitmekle ortaya çıkacağını, bir duygu olmadan öteki duygunun da olmayacağını anlatıyor. *Birbirinden farklı olan insanların zamanla ortak alanda buluşabileceklerini görüyoruz. *Fantastik bir roman olan bu kitap, çocukların merak duygusunu ortaya çıkarıp hayal gücünü geliştirecek ve ön yargıları yıkacak.