canim-arkadasim-9786050830811-221220211357.jpg

Canım Arkadaşım

  • 22.12.2021
  • 1 dakika
  • 310 Okunma
  • 0 Yorum

Sevgi, dostluk, eşitlik, özgürlük çerçevesinde anlatılan iki dostun hikayesi bir ömür unutulmayacak türden.

Arka kapak

Bir arkadaş yalnızca bir arkadaştan mı ibarettir?

Koşarak gidilen sevinçlere, anlamlı bekleyişlere, umut dolu düşlere yaraşır arkadaşlık. Bazen plansız çekilen bir fotoğraf karesinden dolup taşıverir, bazense bir kuşun uçuşunda anlamlanır. Bazen düş sarısıdır, bazense turuncuya çalan bir kırmızı. Bazen gücünü bir ağacın yapraklarından alır, bazense dingin bir sessizlikten.

Taiyang ile Yue'nin, Güney Çin'deki Guangzhou eyaletinin varoş sokaklarında başlayıp Ginko ağacının yapraklarından sonsuzluğa uzanan hikâyesi bu. Varlıklı bir ailenin çocuğu olan Taiyang’la, bir atık fabrikasında çalışan Yue’nin yolları tesadüfen kesişir ve aralarında derin bir bağ kurulur. Birbirlerinden farklı olsalar da bu farklılıktan bir arkadaşlık yaratabilecekler midir?

Editörün görüşü
Düşperest Serisi'nin kaleme alan Özgür Balpınar, üçlemesinden sonra ilk yeni romanını kaleme aldı. Diğer kitaplarının çizgisinde fakat daha detaylı biçimde anlatılan bu hikaye yine evrensel temalara sahip. Sevgi, dostluk, eşitlik, özgürlük çerçevesinde anlatılan iki dostun hikayesi bir ömür unutulmayacak türden.
 
En önemli cümle
"Güzel kuşlar güzel kuşlarla uçar."
 
Bu kitap neden önemli
Düşperest Serisi'nin kaleme alan Özgür Balpınar'ın yeni romanı Canım Arkadaşım yine evrensel temalara sahip. Sevgi, dostluk, eşitlik, özgürlük çerçevesinde anlatılan iki dostun hikayesi bir ömür unutulmayacak türden.