can-avar---tirsak-hayvanlar-dukkani-ciltli-9786050819229-230120231448.jpeg

Can Avar - Tırsak Hayvanlar Dükkanı

  • 23.01.2023
  • 1 dakika
  • 399 Okunma
  • 0 Yorum

"Her dostluğun bir başlangıcı olduğu gibi, her kötülüğün de bir sonu vardır!" Önerilen Sınıflar: 4. ve 5. sınıflar Kitaplık: Çocuk Kitaplığı Sayfa: 144 sayfa

Arka kapak
"Can Avar… Aslında sıradan bir çocuk… Her gün dünyayı kurtarmasını saymazsak tabii! Kurt adamlar, mumyalar, vampirler... Hepsiyle tek başına savaşıyor. Ah! Bir de büyükleri bu büyük başarılarına inandırabilse... Mesela annesini evlerinin bir ejderha tarafından ısıtıldığına ikna edebilse ya da kedi diye besledikleri hayvanın aslında bir rakun olduğunu herkes öğrense... Bu macerada Can ve arkadaşları bir kabile şefinin peşine düşüyor. Hayvanları özgürlüklerine kavuşturmaya çalışıyorlar. Sizce Can ve arkadaşları başarılı olabilecek mi? Acayiplikler, gariplikler ve biraz da iğrenç şeyler... Hepsi bu kitapta! "
 
Bu kitap neden önemli
*Macera dolu hikayesi ve sürükleyici dili ile okuyuculara keyifli bir okuma deneyimi sunmaktadır. *Okuyucuları ilgi çekici ve karanlık bir resim üslubu ile tanıştırmaktadır. *Arkadaşlık, dostluk, özgün olmak ve yaratıcılık gibi değerlere vurgu yapan ve çocuklara uygun bir dille aktarmaya çabalayan bir metne sahiptir. *Çocuklara hayal kurmayı teşvik ettiği ve buna davet ettiği, problem çözme becerilerine alternatif sunduğu için bu kitap önemli bir kaynaktır.