butun-dunyanin-pesime-dustugu-gun-9786050842449-261020211439.jpg

Bütün Dünyanın Peşime Düştüğü Gün

  • 26.10.2021
  • 1 dakika
  • 1108 Okunma
  • 0 Yorum

Okuma alışkanlığı yerleştirmek için kurgusu, dili ve eğlenceli çizimleriyle 8 yaş ve üzeri tüm çocukların sıkılmadan okuyacağı bir kitap.

"Her sayfada güldüren bir “kötü gün” macerası!"

Arka kapak
Dokuz yaşındaki Pete şimdiye kadarki en kötü gününü yaşıyor. Önce bir gangsteri sinirlendirdi, sonrasında aşırı sinir bozucu komşusuyla arkadaş olmak zorunda kaldı ve hepsinden de kötüsü yanlışlıkla dükkân soydu. Şimdi Pete suçsuzluğunu kanıtlamak için zamana karşı yarışıyor. Ama hiç kolay değil bu. Özellikle bütün dünya peşine düştüyse. 
 
Editörün görüşü
Sakin bir çocuk olan Pete bir gün markete gider ve alışveriş listesini uzattığını zannederken bir gangsterin soygun notunu kasiyere verir. Kasiyer yanlış anlamalar silsilesinin sonucunda Pete ve arkadaşı Sam'in soyguncu olduğuna ikna olur ve bir paket içerisinde kasadaki tüm parayı uzatır. Pete marketten çıktıktan sonra azılı bir soyguncu olarak aranmaya başlar. Ortalık ayağa kalkar. Pete suçsuzluğunu kanıtlamaya çalışır ama bu pek de kolay olmayacaktır. Bütün Dünyanın Peşime Düştüğü Gün; ilk sayfadan son sayfaya kadar yüksek aksiyon dozuyla çocuklara sürükleyici bir okuma deneyimi yaşatıyor. Her sayfada kahkahalarla gülmelerini sağlayacak eğlenceli ayrıntılar ve komik esprilerle bir solukta bitiyor. Okuma düzeyi ve sevgisi hangi seviyede olursa olsun, 8 yaş ve üzeri tüm çocukların sıkılmadan okuyabilecekleri bir kitap.
 
En önemli cümle
Bütün parayı bana ver yoksa gününü görürsün!
 
Bu kitap neden önemli
Kitap başından sonuna kadar çocukların heyecanla okuyacağı ve ellerinden bırakamayacakları bir macera yaşatıyor. Bu sırada da her sayfada kahkahalara boğulmalarını sağlıyor. Küçük yanlış anlaşılmaların sebep olduğu büyük olaylar eğlenceli bir şekilde aktarılıyor. Okuma alışkanlığı yerleştirmek için kurgusu, dili ve eğlenceli çizimleriyle 8 yaş ve üzeri tüm çocukların sıkılmadan okuyacağı bir kitap.