buruzi---babasini-kurtaran-bebek-9786050847444-120520231633.jpeg

Buruzi - Babasını Kurtaran Bebek

  • 12.05.2023
  • 2 dakika
  • 109 Okunma
  • 0 Yorum

Önerilen Sınıflar: 2. ve 3. Sınıflar Kitaplık: İlk Gençlik Kitaplığı Sayfa: 96 Sayfa

Arka kapak
Babasını kurtaran bebek mi? Hem de doğar doğmaz mı? Doğuşuyla babasını kuyunun içinden çekip çıkarmış mı? Gerçek mi bu? Nasıl olmuş? Bütün dünyada yaşanan Morona salgınında mı olmuş?
İyi ama yeni doğmuş bir bebek bunu nasıl başarabilir ki?
Moronavirüs salgınının gerçek sebebi, İstanbul’da yaşayan küçük bir kızın duası mı?
Roman yazma hayallerinin ötesine geçen Rabia mı?
Yaren’in bedeninde görevlerini yapmaktan vazgeçen organlar mı? İç organlar başkaldırıyor, öyle mi?
Peki sonra?
İngiltere’de bir evin yatak odasını istila eden tilkiler mi? İnsanların yatak odalarında tilkilerin ne işi var? Peki onların yaşama alanlarında bizim ne işimiz var?
 
Hepsinin cevabını bu kapağın arkasında bulacaksınız. Üstelik bulduğu bütün şişelerden güzel sesler çıkartan bir çocuk da var. Şişelere üfleyen çocuk… O zaman artık çevirin şu kapağı! 
 
 
Bu kitap neden önemli
Abdullah Harmancı çocuk edebiyatı alanında eğlendiren, düşündüren, sorgulatan ve meraklandıran eserler vermeye devam ediyor. Öyküleriyle tanınan yazar, okurlarından, öğrencilerinden, eğitimcilerden oluşan okur kitlesine çocukları ve çocuklarıyla birlikte okumayı seven ebeveynleri de kazandırıyor. İlk Genç okurlarının dünyasına uygun felsefi sorularla çocukların kitabı okuyup yorumlamalarını, üzerine düşünüp soru sormalarını sağlıyor. Akıcı, sade, samimi dili ve masalsı anlatımıyla okurlarını hayal gücünün sınırlarına doğru bir yolculuğa çıkarıyor. Rüya mı, gerçek mi sorusunun peşinde okurlarını hayal gücünün sınırlarına doğru bir yolculuğa çıkarıyor. Yazarın dilinin sade, anlaşılır ve samimi olması, üslubunun akıcılığıyla birleşince estetik bir zevk veriyor. Çocuklara bir dost edasıyla verilen mesajlar dikkat çekiyor. Çocuğun görsel yorumlama kabiliyetine destek olan çizimlerle hikâyenin olay örgüsü destekleniyor.

 

Daha fazla kitap için tıklayınız.