benimle-oynar-misin-anne-9789753625258-021220211806.jpg

Benimle Oynar mısın Anne

  • 02.12.2021
  • 1 dakika
  • 670 Okunma
  • 0 Yorum

Benimle Oynar mısın Anne! çocuklarınıza el becerileri kazandırmak ve öğrenme yeteneklerini geliştirmek için yapmanız gerekenleri oyun örnekleriyle anlatıyor.

Arka kapak

Ne kadar üretici, hayal gücü ne kadar geniş, ne kadar kendine yeten bir çocuk olursa olsun; her çocuk zaman zaman sıkılır ve huysuzlanır. Bu kitap böyle anlarda çocuklarınızı sıkıntılardan kurtarmak, aynı zamanda onlara el becerileri kazandırmak ve öğrenme yeteneklerini geliştirmek için ne yapmanız gerektiğini oyun örnekleriyle anlatıyor. Oyun, okul öncesi çocuğun en aktif öğrenme mekanizmasıdır. Aynı zamanda eğitimcilerin çok önem verdiği ‘deneme-yanılma’ aktivitesini de sağladığı için çocuğun kendi yeteneklerini keşfetmesine öncülük eder.
Benimle Oynar mısın Anne! çocuklarınıza el becerileri kazandırmak ve öğrenme yeteneklerini geliştirmek için yapmanız gerekenleri oyun örnekleriyle anlatıyor.

Editörün görüşü
Çok basit materyallerle evde, sokakta, parkta, mutfakta, okulda yapılabilecek etkinlik önerilerini bir araya getiren, işlevsel bir kitap.
En önemli cümle
Oyun, okul öncesi çocuğun en aktif öğrenme mekanizmasıdır.
Bu kitap neden önemli
Erken dönemde çocuğun en önemli öğrenme aracı olan oyunu ev içi ve ev dışı aktiviteler olarak olabildiğince basit ve kolay uygulanır bir biçimde sunan, 365 oyun çeşidiyle oldukça zengin bir malzemeye sahip bir kitap. Yıllardır okunuyor ve uygulanıyor.