benim-adim-kus-degil-ki-9786259834610-130520241635.jpg

Benim Adım Kuş Değil Ki

  • 13.05.2024
  • 1 dakika
  • 76 Okunma
  • 0 Yorum

"11 farklı öykü demek, 11 farklı maceranın içine dalmak demek! Peki, sen bir kitapta 11 macera yaşamaya hazır mısın?" Önerilen Sınıflar: 3. ve 4. sınıflar Kitaplık: İlk Gençlik Sayfa: 96 sayfa

Arka kapak

EFSANE KUŞLAR… KUŞ EFSANELERİ…

SORAN, SORGULAYAN, ARAŞTIRAN, MERAK EDEN, KORUYAN, KOLLAYAN, SESLENEN, SES VEREN, CİKLEYEN, GAKLAYAN KUŞLARLA DOLU BİR KİTAP!

BU KİTAP KALBİNİZDE YER EDECEK.

 

“Abdullah Harmancı’nın her kitabı renkli dünyalara giriş bileti âdeta. Hayal gücünü tetikliyor, sizi farklı dünyalarda eşsiz bir yolculuğa çıkarıyor, Anadolu’nun kadim coğrafyasından zengin kıssaları, rivayetleri, efsaneleri alıyor; merak ögesinin hiç bitmediği, ağzınızda erimesini istemediğiniz bir çikolata parçası gibi kelimeler de zihninizde aynı tadı bırakıyor. Her bir eser okunmuyor, akıyor; sizi sarıp sarmalıyor; bitirdiğinizde ise kalbinizde okumanın o kendine has tadı kalıyor. Bu kitaplarda edebiyat, öğretmen oluyor, kelimelerle en güzel dersi işliyor. Bu kitapları okurken okur, gözüne sevgi, saygı, empati, iyilik, paylaşım gibi gözlükler geçiriyor; hayata o çerçeveden bakıyor. Okudukça iyiye, iyi olan her şeye karşı umudunuz artıyor. 4., 5. ve 6. sınıfların severek okuyacağı bu eserler, sınıf ve ev kitaplıklarında mutlaka bulunmalı.”

METİN ÖZDAMARLAR 

 

Bu kitap neden önemli
Abdullah Harmancı çocuk edebiyatı alanında eğlendiren, düşündüren, sorgulatan ve meraklandıran eserler vermeye devam ediyor. Öyküler merak uyandırıcı, kitabın sonunu tahmin edebilmek açısından çocukları düşünmeye davet ediyor. Empati yeteneğini geliştiriyor. Çocuklar, kendilerini doğayla bütün hissediyorlar. Her canlının ne kadar önemli olduğunu, birbirimizle bağlantılı olduğumuzu hissediyorlar. Öyküleriyle tanınan yazar, okurlarından, öğrencilerinden, eğitimcilerden oluşan okur kitlesine çocukları ve çocuklarıyla birlikte okumayı seven ebeveynleri de kazandırıyor. İlk Genç okurlarının dünyasına uygun felsefî sorularla çocukların kitabı okuyup yorumlamalarını, üzerine düşünüp soru sormalarını sağlıyor. Akıcı, sade, samimi dili ve masalsı anlatımıyla okurlarını hayal gücünün sınırlarına doğru bir yolculuğa çıkarıyor. Çocuklara bir dost edasıyla verilen mesajlar dikkat çekiyor. Çocuğun görsel yorumlama kabiliyetine destek olan çizimlerle hikâyenin olay örgüsü destekleniyor.