asi-ates-9786259464800-130520241006.jpg

Asi Ateş

  • 13.05.2024
  • 1 dakika
  • 93 Okunma
  • 0 Yorum

"Yer ve Gök Şehirlerinin Mücadelesi Kaldığı Yerden Devam Ediyor" Önerilen Sınıflar: 7. ve 8. sınıflar Kitaplık: Gençlik Kitaplığı Sayfa: 384 sayfa

Arka kapak

Kurara, Haru’ya ulaşmayı ve onu kurtarmayı başardı ancak bu tahmin ettiğinden de zor oldu. Prenses’in elinden sağ kurtulsalar bile Prenses, onlar için hâlâ bir tehdit unsuru ve nefesini enselerinde hissettiriyor. Prenses’in onlar için yeni bir planı olduğundan emin olan ekip, kaçmak için yeni tanıştıkları bir şikigamiyle yolculuğa çıkıyor ancak tanımadıkları bir şikigamiye ne kadar güvenebilirler?
Şikigamileri özgür kılmayı aklına koymuş olan Kurara, bunu başarmak için yola çıkıyor. En yakın arkadaşı Haru, onu bu yoldan döndürmeye çalışsa da Kurara bildiğini okumaya devam ediyor.
Kurara’nın ulaşması gereken şikigami Suzaku, onun aklındaki sorulara cevap olabilecek mi?

 
Bu kitap neden önemli
-Anime, manga ve çizgi romanlardan alışık olduğumuz dünyaların detaylı bir anlatımının yapıldığı, kitaplığımızda bu konuda benzeri olmayan bir üçlemenin devam kitabı. -Çok satan fantastik kitaplarda olduğu gibi yalnızca kendine özel nesnelere, olaylara ve durumlara sahip bir evrende geçen bir kitap. -Gücü elinde tutan ve olayların merkezinde yer alan kadın karakterler barındıran bir kitap. -Ana karakter Kurara, hikâye boyunca kendisini zora sokacak şeylerle karşılaşsa da bunlar onu yalnızca daha da güçlendiriyor. Sürekli sorgulamaya devam ediyor ve boyundan büyük işlere kalkışması her şeyi daha ilgi çekici hâle getiriyor. -Okuyucuyu şaşırtan ters köşelerin olduğu, entrika dolu olayların bitmediği hikâyesiyle sürükleyici bir anlatıma sahip. -Japon kültüründen birçok öğe içeriyor. -İçeriğinin zengin olmasının yanında edebi yönden de zengin bir kitap.