alper-oyuncaklarin-hepsi-benim-olamaz-mi-9786051143774-161220211838.jpg

Alper Oyuncakların Hepsi Benim Olamaz Mı?

  • 16.12.2021
  • 1 dakika
  • 444 Okunma
  • 0 Yorum

Alper serisi, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Uzmanı Nurşen Şirin'in, çocukların günlük hayatta karşılaştıkları problemlerle ve durumlarla nasıl başa çıkabileceklerini, pedagojik gelişimlerine uygun olarak kaleme aldığı hikayelerden oluşan eğlenceli bir seridir.

Arka kapak
Alper annesiyle birlikte alışverişe çıkacaktı. Annesi Alper’e almak istediklerini bir not defterine çizmesini söyledi. Alper deftere bir sürü şey çizdi. Annesi “Alışveriş listesine yalnızca ihtiyacın olan şeyleri çizmelisin.” diyerek onu uyardı. Alper alışveriş listesini istemeyerek de olsa yeniden düzenledi. Annesiyle markete gittiler. Alper, kedisi Komikçe ile markette gezerken oyuncak bir itfaiye arabası görüp almak istedi. Fakat annesi bu oyuncağı alamayacaklarını söyledi. Bu defa Alper bağıra bağıra ağlamaya başladı. Bu sırada Komikçe kaybolmasın mı?.. Komikçe’yi aradılar ama bir türlü bulamadılar. Alper, “Komikçe olmazsa ben ne yaparım?” diye düşünüyordu. Şimdi itfaiye arabası umurunda bile değildi. İnat edip annesini zor durumda bıraktığı için çok pişmandı…
Acaba Alper çok sevdiği kedisi Komikçe’yi bulabilecek mi? Sahip olduklarının kıymetini anlayabilecek mi?
 
Editörün görüşü
Alper serisi, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Uzmanı Nurşen Şirin'in, çocukların günlük hayatta karşılaştıkları problemlerle ve durumlarla nasıl başa çıkabileceklerini, pedagojik gelişimlerine uygun olarak kaleme aldığı hikayelerden oluşan eğlenceli bir seridir. Oyuncakların hepsi Benim Olamaz Mı? kitabında Alper, birçok çocuk gibi dilediği her şeye, gördüğü bütün oyuncaklara sahip olmak istiyor. Fakat annesi ihtiyaç duymadıkları ve alışveriş listelerinde olmayan bir şeyi Alper'e almak istemiyor. Alper, bu durumdan şikayete derken canından çok sevdiği kedisi Komikçe'yi kaybediyor ve bu durum onun sahip olduğu güzel şeyleri hatırlamasına yardımcı oluyor.
 
En önemli cümle
Ben gerçekten birçok şeye sahibim.
 
Bu kitap neden önemli
Hem çocuklar hem de yetişkinler olarak, sahip olmadıklarımızın peşinde koşarken sık sık sahip olduğumuz güzel şeylerin değerini unutuveriyoruz. Bu kitap, Alper ve kedisi Komikçe üzerinden bize aslında ne çok şeye sahip olduğumuzu hatırlatıyor.