turuncu balon okul öncesi eğitim seti 36-48 ay

Turuncu Balon Okul Öncesi Eğitim Seti (36-48 Ay)

Okul öncesi, çocukların kavramlar dünyasını fark etmesinin ve olaylara özgü davranış biçimleri geliştirmelerinin kritik eşiğini oluşturur. Çocuklarımızın bedeninin ve ruh sağlığının şekillendiği bu dönem için ne kadar özen gösterilse ve çaba sarf edilse azdır.

Turuncu Balon Okul Öncesi Eğitim Seti, çocuklarımızı temel bilgileri ve becerileri kazanmış bireyler olarak hayata hazırlama bilinciyle hazırlandı. Turuncu Balon, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız eğitim hayatında ilk adımlarını atarken, eğitimcilere ve ebeveynlere destek olmayı amaçlıyor.

Turuncu Balon Okul Öncesi Eğitim Seti, Millî Eğitim Bakanlığının 09.09.2013 tarih ve 132 sayılı kararıyla yayımladığı, Okul Öncesi Eğitim Programı’na göre hazırlanmıştır.

Etiket Fiyatı: 140 TL

 

Turuncu Balon Öğrenci Seti

Turuncu Balon Uyum Fasikülü

Ev dışında ilk defa bir eğitim kurumuna giden çocukların okula alışma sürecini kolaylaştırmak için hazırlanmış bir kitapçıktır. Uyum haftasında yarım günlük eğitim programı uygulanır. Bu sebeple uyum fasikülündeki etkinliklerin de basitleştirilmiş, sevdirici ve ısındırıcı nitelikte olması gözetilmiştir.

Basım tarihi: 2013
Sayfa sayısı: 8
Kâğıt – Cilt: 100 gr 1. hamur, tel dikiş
Boyut: 21 x 29,7 cm (A4)

Turuncu Balon Etkinlik Kitapları

etknlkTuruncu Balon Okul Öncesi Eğitim Seti’nde 32’şer sayfalık 6 etkinlik kitabı bulunmaktadır. Eğitim yılı boyunca okul, öğretmen ve öğrenci ilişkisini belirleyecek ve yönlendirecek olan temel kaynaklar bu kitaplardır.

Kitaplardaki etkinliklerin, sarmal yapıda ve öğrencinin severek yapabileceği; geliştirici ve sürükleyici nitelikte olması gözetilmiştir. Etkinliklerin, eğitim sürecine destek olacak şekilde kolay uygulanabilir ve kontrol edilebilir özellikte olmasına dikkat edilmiştir. Müfredata uygun olarak, oyunun ilgili yaş grubundaki çocuklar için en etkili öğrenme yöntemi olduğu gözetilmiş ve tüm etkinlikler oyun temelli düzenlenmiştir.

Etkinlik kitaplarında yer alan etkinliklerde kullanılmak üzere hazırlanan 100 çıkartma 4 tabaka hâlinde sete eklenmiştir.

Basım tarihi: 2013
Serideki kitap sayısı: 6
Sayfa sayısı: 32
Kâğıt – Cilt: 100 gr 1. hamur, tel dikiş
Boyut: 21 x 29,7 cm (A4)

Turuncu Balon Sanat Etkinlikleri Dosyası

sanatetkinlikleriSanat Etkinlikleri Dosyası, çocukların kendilerini ifade ederek iletişim becerilerini geliştirmesine yardımcı olmaktadır.

Sanat etkinliklerinde çeşitli sanatsal tekniklerin ve atık materyallerin kullanıldığı kolaj ve üç boyutlu çalışmalar, kesme, yırtma-yapıştırma, boyama çalışmaları gibi motor becerileri ve estetik zevkini geliştirmeye yönelik uygulamalara yer verilmiştir. Uygulamayı kolaylaştırmak amacıyla etkinlik yaprakları kopartılabilir nitelikte sunulmuştur.

Basım tarihi: 2013
Sayfa sayısı: 72
Kâğıt – Cilt: 140 gr 1. hamur / 230 gr. A. Bristol
Boyut: 24 x 30,5 cm

Turuncu Balon Aile Katılımlı Etkinlik Kitabı

ailekatilimliekAile Katılımlı Etkinlik Kitabı, çocuğun okulla tanıştığı dönemde ailenin okulda yapılan çalışmaları gözlemleyebilmesi ve çocuğun aileyle birlikte okuldaki öğrenme sürecine paralel etkinliklerde bulunması için hazırlanmıştır.

Bu kitaplardaki etkinlikler sayesinde çocuğun aileyle paylaşımı artmakta; aile, çocuğun eğitim sürecinin esaslı ve uyumlu bir parçası olmaktadır. Uygulamayı kolaylaştırmak amacıyla etkinlik yaprakları kopartılabilir nitelikte sunulmuştur.

Basım tarihi: 2013
Sayfa sayısı: 80
Kâğıt – Cilt: 140 gr 1. hamur / 230 gr. A. Bristol
Boyut: 24 x 30,5 cm

Turuncu Balon Gelişim Dosyam (Portfolyo)

TuruncuGelişim Dosyam, çocukların yıl boyunca gelişimini, yaptıkları çalışmalar ile takip edebilmek ve ailelerle paylaşabilmek için düzenli tutulması gereken bir dosyadır.

Gelişim Dosyam içinde yer alan Kişisel Bilgi ve Değerlendirme Formu öğretmenin ve ailenin dolduracağı formları içeriyor. Çocukların zevkle yapacağı ilham verici 20 Özel Etkinlik ve özel kesimli Başarı Belgesi de dosyadaki diğer ürünlerdir.

Eğitim döneminin başından itibaren çocukların yaptığı tüm çalışmalar içinden öğretmenin çocuklarla seçtiklerinin yanı sıra ailelerden gelen mektup, fotoğraf gibi belgeler ile gelişim raporları da Gelişim Dosyam içinde biriktirilir.

Basım tarihi: 2013
Kâğıt – Cilt: 380 gr. A. Bristol
Boyut: 24,5 x 31 cm

Turuncu Balon Öğrenci DVD’si

DVDTURUNCUBu DVD’nin içeriğinde, çocuğun dikkatini toplamasına yardımcı olacak nitelikte şarkılar ve ses efektlerinin yanı sıra tanınmış yazarlarımız, Prof. Dr. Nevzat Tarhan ve Prof. Dr. Kemal Sayar’ın aileye ve öğretmene yönelik söyleşi videolarına da yer verilmiştir.

Turuncu Balon Öğrenci DVD’sinin içinde yer alan diğer dokümanlar ise Turuncu Balon Etkinlik Kitapları, Turuncu Öykü Platformu ve Sesli Öyküler ile Turuncu Balon Öğretmen Seti’yle gelen Kavram Kartları ve İngilizce Kelime Kartları’nın dijital versiyonlarıdır.

Turuncu Balon Öğretmen Seti

Aylık ve Günlük Planlar

aylikgunlukplanlarTuruncu Balon Eğitim Seti’nde yer alan bütün materyallerin kullanım yeri, zamanı ve şekli Millî Eğitim Bakanlığının 23.07.2012 tarih ve 116 sayılı kararıyla yayımladığı Okul Öncesi Eğitim Programı’na göre Aylık ve Günlük Planlar kitabında sade bir dille tarif edilmiştir.

Aylık ve Günlük Planlar kitabında, günlük eğitim akışları ile eğitim programında yer alan bütün kazanımlar ve göstergeler, kolaydan zora doğru ve öğrenme sürecine en uygun biçimde sıralanmış ve öğrenim yılı takvimine yerleştirilmiştir.

Basım tarihi: 2013
Sayfa sayısı: 816
Kâğıt – Cilt: 70 gr 1. hamur / 220 gr. A. Bristol
Boyut: 21 x 29,7 cm (A4)

Kavram Kartları

kavramk11Kavram Kartları, meslekler, duygular, renkler, sayılar, şekiller, nesneler gibi çocukların öğrenme sürecinde yer alan kavramların öğretmen tarafından en kolay şekilde anlatabilmesini ve panoda sergilemesini destekleyecek şekilde A4 ebadında hazırlanmıştır.

Her bir kartın ön yüzünde bir kavram ve o kavramı tanıtmaya dönük bir obje yer alır.

Basım tarihi: 2013
Adet: 40
Kâğıt – Cilt: 220 gr. A. Bristol
Boyut: 21 x 29,7 cm (A4)

Eşleştirme Kartları (Zıt Kavramlar ve Hayvanlar Dünyası)

eslestirmekartlariOkul öncesi öğrencilerinin seviyesine uygun sevimli çizimlerle tasarlanmış bu eşleştirme kartları çocukların dikkat ve hafıza gelişimine katkıda bulunur.

Toplam 60 eşleştirme kartının 30’u zıt kavramlar, 30’u ise hayvanlar dünyası hakkındadır.

Basım tarihi: 2013
Adet: 30 (15×2) + 30 (15×2)
Kâğıt – Cilt: 220 gr. A. Bristol
Boyut: 7,9 x 7,9 cm

İngilizce Kelime Kartları

kavramk

Bu kartlar, çocukların dilsel gelişime en yatkın olduğu okul öncesi dönemde resimler yardımıyla temel İngilizce kelimeleri kolayca öğrenmelerini sağlayarak onlara yabancı dil öğrenme hevesi kazandırmak amacıyla hazırlanmıştır. Toplam 24 kelime kartında 61 İngilizce kelime tanıtılmaktadır.

Basım tarihi: 2013
Adet: 24
Kâğıt – Cilt: 220 gr. A. Bristol
Boyut: 7,9 x 7,9 cm

Turuncu Öykü Platformu (Öykülerle Kavramlar)

oykuplatformuÖğrencilerin hayal dünyasını ve üretkenliklerini harekete geçiren özgün bir konseptle tanışmaya hazır mısınız?

Artık öykü kitabını elinize alıp okumak zorunda değilsiniz. Çünkü Turuncu Balon Okul Öncesi Eğitim Seti, dik vaziyette zemine ya da masa üzerine yerleştirebileceğiniz büyük boyutlu bir öykü platformu ile geliyor.

Turuncu Öykü Platformu’nun çocuklara bakan yüzünde öyküyü canlandıran rengârenk resimler, öğretmene bakan yüzünde ise öykü metni ve öyküde ele alınan kavramların listesi bulunmaktadır.

Turuncu Öykü Platformu, çocukların bayıldığı her biri birbirinden eğlenceli altı öykü içeriyor. On altı sayfalık her öykü, müfredatta yer alan toplam 81 farklı kavramı ele alıyor.

Öyküleri dinlemek için tıklayınız.

Turuncu Öykü Platformu’nda yer alan öyküler şunlardır:

  • Bakkal Amcanın Kedisi
  • Ece Neden Hastalandı?
  • Ormandaki Yarışma
  • Kış Mevsimini Çok Seviyorum
  • Babam Ne İş Yapıyor?
  • Kardeşim Şekilleri Öğreniyor

Basım tarihi: 2013
Öykü Sayısı: 6
Sayfa Sayısı: 96
Kâğıt – Cilt: Spiralli, mukavva üzerine kuşe kaplama, masa üzerinde dik durabilen üçgen platform
Boyut: 35 x 50 cm

Mevsim Tablosu

mevsimlerMevsimleri ve ayları yaş grubuna uygun nitelikte resimlerle gösterirken öğrenciler için mevsimsel zaman döngüsünü görselleştiren bir tablodur.

Basım tarihi: 2013
Kâğıt – Cilt: 135 gr. Kuşe / mat selofan
Boyut: 70 x 100 cm

Boy Cetveli

boyÇocuklar, Turuncu Balon Okul Öncesi Eğitim Seti’nin boy ölçme cetveline bayılıyor.

Basım tarihi: 2013
Kâğıt – Cilt: 135 gr. Kuşe / mat selofan
Boyut: 22 x 100 cm

Turuncu Balon Öğretmen DVD’si

TuruncuOgretmenTuruncu Balon Öğretmen DVD’si, öğretmenin sınıf içi etkinlikleri daha etkili biçimde yürütmesine destek olmak amacıyla hazırlanmıştır.

Yeni Okul Öncesi Eğitim Programı dikkate alınarak hazırlanan Aylık ve Günlük Plan Akışları bu DVD’de, üzerinde değişiklik yapılabilir nitelikte (PDF ve MS Word formatlarında) öğretmenlerimizin kullanımına sunulmuştur.

Bu DVD’nin içeriğinde, öğrencilerle yapılacak etkinliklere yardımcı olacak nitelikte şarkılar ve ses efektlerinin yanı sıra Prof. Dr. Nevzat Tarhan ve Prof. Dr. Kemal Sayar’ın çocukların eğitimine ilişkin aileye ve öğretmene yönelik önerilerini anlattıkları videolara yer verilmiştir.

Turuncu Balon Öğretmen DVD’sinin içinde yer alan diğer dokümanlar ise Turuncu Balon Etkinlik Kitapları, Turuncu Öykü Platformu, Sesli Öyküler, Kavram Kartları ve İngilizce Kelime Kartları’nın dijital versiyonlarıdır.

Öğrenme Merkezi Levhaları

merkezlerÖğrenme merkezleri günlük eğitim planı akışında yer alan etkinliklerde ele alınan kazanım ve göstergeler doğrultusunda seçilmiş farklı materyalleri barındıran oyun alanlarıdır. Yeni Okul Öncesi Eğitim Programı’nda, sınıfta bulunan merkezlerin adlarının ve sembollerinin bulunduğu, farklı renklerde kartların hazırlanarak ait olduğu merkezde çocukların görebileceği bir yere asılması ya da yapıştırılması istenmektedir.

Turuncu Balon Öğretmen Seti’nde yer alan öğrenme merkezi levhaları, Okul Öncesi Eğitim Programı’nda yer alan söz konusu öneri doğrultusunda, öğretmenin sınıfında oluşturacağı öğrenme merkezlerini tanımlamasını kolaylaştırmaya yardımcı olmak amacıyla sete dâhil edilmiştir.

Öğrenme Merkezlerinin tamamına ilişkin levha tasarımlarını şuradan indirebilirsiniz.

Tiyatro Sahnesi (35×50 cm)

tiyatrosahnesiTuruncu Balon Öğretmen Seti’nde yer alan karton tiyatro sahnesi, Okul Öncesi Eğitim Programı’nda oluşturulması istenen Dramatik Oyun Merkezi’nde kullanılabilecek nitelikte hazırlanmış eğlenceli bir materyaldir.

Çocukların serbestçe birbirleriyle etkileşmesini ve farklı oyun senaryoları oluşturmasını destekleyecek nitelikte tasarlanan tiyatro sahnesinden çeşitli kukla tipleriyle (el kuklası, parmak kuklası, çomak kukla vb.) yararlanılabilir.

Beyaz Kuzucuk (El Kuklası)

kuzu1Timaş Okul Öncesi Eğitim Seti’nde yer alan ve öğretmenin, öykü ve masal anlatımı ya da kavram öğretimi sırasında çocukların ilgisini kaybetmemek için yararlanabileceği harika bir materyal daha…

Beyaz Kuzucuk el kuklasını setimizle beraber gelen Tiyatro Sahnesi’nde yapacağınız etkinliklerin yanı sıra sınıf içindeki pek çok aktivitede kullanmanız mümkündür.

Turuncu Balonlar

Balonlar20 Adet Turuncu Balon