Aile Katılımlı Etkinlikler > Dil Gelişimi

Bu bölümde, aile katılımı ile çocuklarımızın Dil Gelişimini desteklemeye yönelik oluşturduğumuz etkinliklere ulaşabilirsiniz.

dilgelisimi

Hayal ediyorumHayal ediyorum – İndir

Hayal etmeyi sever misiniz? Peki, hayallerinizi dile getirmekten hoşlanır mısınız? Bu sorulara cevabınız “evet” ise hayallerinizi yansıtabileceğiniz eğlenceli bir etkinlik için kalemlerinizi hazırlayın. (anlatım, boyama, dağ, zirve, hayat etmek)

Ne konuşuyorlar?Ne konuşuyorlar? – İndir

Bu etkinlikte, bir anneyle çocuğunun konuştuğunu görüyoruz. Acaba ne hakkında konuşuyor olabilirler? Tahmin edelim. (akıl yürütme, anlatım, çocuk, anne, konuşmak)

Bu horoz neden kaçıyor?Bu horoz neden kaçıyor? – İndir

Bu etkinlikte ilginç bir sahne ile karşı karşıyayız. Acaba resimdeki horoz peşindeki adamdan neden kaçıyor olabilir? Peki, resimdeki diğer hayvanlara ne demeli? Haydi, bu resim hakkında sohbet edelim ve resim hakkında sorular üretelim. (horoz, eşek, köpek, kedi, hızlı, yavaş, koşmak)

Elektrik kesilince sohbet başladıElektrik kesilince sohbet başladı – İndir

Akşam evde ailenizle otururken elektriğin kesildiği oldu mu hiç? Işıklar sönünce neler hissettiniz? Bu etkinlikte bir elektrik kesintisi hakkında sohbet edeceğiz ve “ı” sesiyle başlayan kelimeler bulacağız. (anlatım, öyküleme, sesler, ı sesi, mum, ışık)

Bu çocuklar ne yapıyor?Bu çocuklar ne yapıyor? – İndir

Resimlerdeki çocukların davranışları hakkında sohbet edelim mi? (doğru davranışlar, çevre bilinci, temizlik, doğal hayat)

Akvaryumda kaç canlı yaşıyor?Akvaryumda kaç canlı yaşıyor? – İndir

Akvaryumdaki canlıları sayalım, bir grafik oluşturalım. (grafik oluşturma, sayılar, deniz canlıları)